Інформація про коронавірус (COVID-2019) та рекомендації ВООЗ

Коронавіруси — це велике сімейство вірусів, які викликають захворювання органів дихання. Зі статті можна дізнатися про те, як вони проявляються та передаються, а також прочитати поради, як не заразитися, і яким міфам не варто вірити.

Уся актуальна інформація про новий коронавірус також доступна на сайті ВООЗ: англійською та російською мовами.

У кінці грудня 2019 року в Китаї з’явився штам коронавірусу, який не зустрічався раніше в людини, — новий коронавірус. 90% випадків було виявлено в Китаї, в основному в одній провінції, однак зараз випадки зареєстровані більш ніж у 80 країнах та територіях світу.

До звичайних ознак зараження входять підвищена температура тіла, кашель, задишка та порушення дихання. Виявивши в себе подібні симптоми, не панікуйте. Зверніться до медичного закладу та обговоріть план дій, якщо ви були в країнах чи на територіях із випадками передачі вірусу й контактували з хворими. Це не означає, що у вас вірус, але буде доречно перевіритися.

У складних випадках інфекція, викликана новим коронавірусом, може привести до пневмонії, важкого гострого респіраторного синдрому (легеневої недостатності), ниркової недостатності та до смерті.

Як передається коронавірус?

Коронавірус передається від людини до людини при близькому контакті з хворим — найчастіше з такими симптомами, як кашель і чхання. Вчені продовжують досліджувати, як довго вірус може зберігати життєздатність на предметах. Однак мова про невеликі проміжки часу — тому листи та посилки не є небезпечними для людей.

Як уникнути зараження коронавірусом?

Всесвітня організація охорони здоров’я пропонує набір рекомендацій для профілактики інфекцій. Вони допомагають зменшити ризик зараження цілим рядом хвороб, у тому числі новим коронавірусом.

 • Регулярно мийте руки з милом і водою або використовуйте антисептичні засоби на спиртовій основі.
 • Під час чхання та кашлю прикривайте рот і ніс паперовою серветкою або зігнутим ліктем. Після цього важливо відразу викидати серветку та мити руки.
 • Намагайтеся не чіпати руками очі, ніс та рот — це вхідні ворота для вірусу.
 • Тримайтеся на відстані від людей із кашлем, підвищеною температурою та іншими симптомами захворювань органів дихання.
 • Уникайте прямого контакту з тваринами в дикій природі та на фермах.
 • Піддавайте ретельній термічній обробці м’ясо і яйця.
 • При підвищенні температури, кашлю та ускладненні дихання якомога швидше звертайтеся за медичною допомогою.

Міфи про коронавірус

Спалахи нових інфекцій, у тому числі вірусних, часто призводять до поширення недостовірної інформації про їхні симптоми, передачу та лікування. Всесвітня організація охорони здоров’я спростувала популярні міфи про новий коронавірус.

 • Пошта з Китаю не є загрозою — новим коронавірусом не можна заразитися через листи й посилки.
 • На даний момент немає доказів, що домашні тварини — наприклад, собаки або кішки — можуть переносити новий коронавірус.
 • Вакцини проти пневмонії не захищають від нового коронавірусу. Для нього потрібна спеціальна вакцина, яку прямо зараз розробляють вчені.
 • Не існує жодних доказів, що часник, кунжутне масло, рідина для полоскання рота або сольовий розчин для носа допомагають у боротьбі з вірусом.
 • Новий коронавірус не лікується антибіотиками. Їх можуть призначити, якщо вірус привів до розвитку бактеріальних інфекцій — тільки проти них і діють антибіотики.
 • Зараз спеціальних ліків для профілактики або лікування нового коронавірусу немає — вчені працюють над їхнім створенням. Проте звертатися до лікаря необхідно кожному пацієнту. Медична допомога допоможе полегшити симптоми та не допустити розвитку захворювання.

Дізнатися більше про новий коронавірус можна на спеціальному порталі ВООЗ: англійською та російською мовами.

Текст складений згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоровя.

Джерело: VK.COM

Поділитись сторінкою:

Залишити коментар